Zapraszamy rodziców i dzieci do naszego przedszkola w Barlinku, które mieści się w dwóch pięknie położonych budynkach, gdzie są oddziały 10 godzinne z pełnym wyżywieniem. Przyjmowane są tu dzieci od 2,5 do 6 roku życia, zdrowe i niepełnosprawne oraz posiadające opinie o potrzebie kształcenia specjalnego. Jeden z nich to budynek na ul. Kombatantów 3, a drugi budynek  na ul. Leśnej 10 (wejście od ul. Bocznej).

Bliskość kompleksów przyrodniczych zapewnia nam zdrowe powietrze, a kameralność naszych placówek miłą i rodzinną atmosferę. Place zabaw wyposażone są w bezpieczne  przyrządy do zabaw na świeżym powietrzu.

Dyrektorem Przedszkola od 2002 roku jest Pani Renata Olejnik, a funkcję Wicedyrektora pełni Pani Wioleta Stawicka. Przedszkole posiada wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, w skład której wchodzą  nauczycielki dyplomowane, mianowane i przygotowujące się do zawodu (w tym pedagodzy terapeuci, psycholog, logopeda, pedagodzy specjalni i katechetka). Personel obsługowy dba o to, aby w naszej placówce było czysto, pachnąco                i przyjemnie. Dzięki wykwalifikowanej kadrze, różnorodnym metodom pracy i bogatemu wyposażeniu sal dydaktycznych zapewniamy dzieciom wszechstronny rozwój.

Przedszkole czynne jest w godzinach od 5.30 do 16.00.

Godziny pracy przedszkola są zgodne z potrzebami rodziców. Dzieci 5- i 6- letnie z terenu gminy Barlinek (mieszkające w odległości powyżej 3km od miasta) objęte są nieodpłatnym dowozem zorganizowanym przez Urząd Miejski.