Przedszkole Miejskie Nr 1 w Barlinku

W roku szkolnym 2024/2025 przedszkole pracuje w miesiącu  ..............................................

Godziny otwarcia ul. Kombatantów 3:
poniedziałek - piątek 5:30 - 16:00

Godziny otwarcia ul. Leśna 10:
poniedziałek - piątek 5:30 - 16:00

Przedszkole działa na podstawie:
  • Ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2016 r. poz. 1943 z póź.zm.) i rozprządzeń wykonawczych do tej ustawy
  • Aktu założycielskiego
  • Statutu

Organem prowadzącym przedszkole jest Gmina Barlinek
    Nadzór pedagogiczny nad przedszkolem sprawuje Kuratorium Oświaty w Szczecinie
Organami Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Barlinku są:
  1. Dyrektor przedszkola
  2. Rada Pedagogiczna
  3. Rada Rodziców przedszkola
Zasady współdziałania między organami przedszkola dyrektor ustala tak, aby gwarantowały każdemu z nich możliwość działania i podejmowania decyzji w ramach swoich kompetencji, określonych w ustawie o systemie oświaty i szczegółowo w regulaminach działania tych organów.

Dyrektor przedszkola ustala zasady wymiany informacji między organami przedszkola o podejmowanych i planowanych decyzjach. Podstawową formą działalności i przepływu informacji są zebrania poszczególnych organów, w ramach których podejmowane są uchwały i dokonywane oceny ich realizacji.

DYREKTOR

Na czele przedszkola stoi dyrektor wyłoniony w drodze konkursu przez organ prowadzący, który kieruje całokształtem działalności przedszkola i reprezentuje je na zewnątrz. Dyrektor realizuje zadania określone w ustawie o systemie oświaty i ustawie – Karta Nauczyciela, we współdziałaniu z organem prowadzącym przedszkole, radą pedagogiczną, rodzicami i organem sprawującym nadzór pedagogiczny oraz realizuje inne zadania wynikające ze szczegółowego przydziału czynności dyrektora, zatwierdzone przez organ prowadzący. Zadania i kompetencje Dyrektora określone są w § 11  STATUTU

Dyrektorem Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Barlinku  jest pani mgr Renata Olejnik, nauczyciel dyplomowany.

RADA PEDAGOGICZNA

Rada pedagogiczna, jako organ kolegialny nauczycieli zatrudnionych w przedszkolu, realizuje zadania wynikające z celów kształcenia, wychowania i opieki.
Rada Pedagogiczna działa na podstawie uchwalonego przez siebie regulaminu.
W skład Rady Pedagogicznej wchodzą wszyscy nauczyciele zatrudnieni w przedszkolu.
Przewodniczącym Rady Pedagogicznej jest dyrektor przedszkola.

Szczegółowe zadania Rady Pedagogicznej określone zostały w „Regulaminie Rady Pedagogicznej”.

RADA RODZICÓW

Rada Rodziców przedszkola jest reprezentacją rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola. Rada Rodziców funkcjonuje w oparciu o uchwalony przez siebie regulamin, który nie może być sprzeczny ze statutem przedszkola.

Szczegółowe zadania Rady Rodziców określone zostały w „Regulaminie Rady Rodziców”.

W  budynku przy ul. Kombatantów  w roku szkolnym 2024/2025 jest miejsce dla 143 dzieci, które podzielone są na grupy w zależności od wieku:

„MRÓWECZKI"- grupa  2,5 - 3 latki

"PSZCZÓŁKI” – grupa 3 latki

„BIEDRONKI”- grupa 4 latki

„MOTYLKI” –grupa  5  latki

„KRECIKI”- grupa 5-6  latki

„ŻABKI”- grupa 6 - latki

W budynku przy ul. Leśnej 10 jest miejsce dla 125 dzieci, które podzielone są na grupy w zależności od wieku

"LISKI"-  grupa 3-4 latki

"WIEWIÓRKI" - grupa 4 latki

"SÓWKI"  - grupa 5 latki

"JEŻYKI" - grupa 6 latki

"ZAJĄCZKI" - grupa  5-6 latki

Naszym przedszkolakom proponujemy:

• Bogaty kalendarz imprez przedszkolnych.
  • Atrakcyjne i twórcze metody pracy.
  • Ciekawe programy dydaktyczno - wychowawcze.
  • Dodatkową ofertę zajęć: religia, język angielski. zajęcia z logopedą i pedagogiem - terapeutą oraz psychologiem
  • Wycieczki krajoznawczo - turystyczne w bliższą i dalszą okolicę jak również wycieczki autokarowe.
  • Udział w różnych konkursach, przeglądach, wystawach, spotkaniach z artystami.
  • Częsty pobyt na świeżym powietrzu m.in. w ogrodzie przedszkolnym.
  • Nowocześnie umeblowane i dobrze wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne dla dzieci,
  • Przyjazną i serdeczną atmosferę,
  • Wszechstronny rozwój,
  • Smaczne i urozmaicone posiłki.

Rodzicom oferujemy:

• Rzetelne informacje na temat ich dziecka.
  • Fachową pomoc ze strony doświadczonej i wykształconej kadry  w rozwiązywaniu problemów wychowawczo-dydaktycznych.
  • Możliwość udziału w uroczystościach i imprezach przedszkolnych.
  • Udział w zebraniach i zajęciach otwartych.
  • Konsultacje ze specjalistami m.in. pedagog- terapeuta, logopeda, psycholog, pedagog specjalny
  • Bieżące informacje na tablicach ogłoszeń
  • Wystawy twórczości dziecięcej na tablicach przy salach zajęć i w holu przedszkola,
  • Ciekawostki  i aktualności z życia przedszkola na naszej tablicy informacyjnej  oraz na stronie internetowej : www.przedszkole1-barlinek.pl,